Představení edice Glass Line

November 29, 2017

V rámci projektu Glass Line představujeme špičková díla uměleckých sklářů. V OD Kotva, Bibloo Concept Store, 4.p, představuje svoji tvorbu deset vybraných českých sklářů. Jsou mezi nimi renomovaní a světově uznávaní autoři i začínající progresivní mladí umělci. Výstava představuje díla různé velikosti, hodnoty, barevnosti i použitých technik.

 

 

Umělecké sklo. Fenomén, který se zrodil v naší zemi a následně pak pronikl do celého světa. Vytvořit sklářské dílo je něco jiného než namalovat obraz. Není to jen o talentu, ale také o fyzice, chemii, manuální zručnosti. Jde nejen o to, jak vytvořit tu správnou sklovinu, jak uchopit do ruky píšťalu, vytvořit formu, jak brousit, leštit … a speciální kapitolou je chlazení. Právě tato složitost má za následek, že na světě je mnohem méně špičkového skla, než špičkových obrazů, soch, fotografií …  což jeho atraktivitu ještě podtrhuje.

 

Moderní doba s sebou přináší svěží interiéry, které jako by svou jednoduchostí, světlostí a kvalitou osvětlení byly stvořeny pro souznění se sklem. Postupě se utvrzujeme v tom, že umělecké sklo zdaleka není tak křehké, jak se o něm neprávem říká a že dokáže velmi snadno fungovat v každodenní realitě společně s námi našimi dětmi či mazlíčky.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Kanceláře Insight Home zařazeny do soutěže Kancelář roku 2017

March 22, 2018

1/4
Please reload

Nejnovější příspěvky

October 31, 2017

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

NECHTE SE INSPIROVAT

Art & Event Gallery Černá labuť

Na Poříčí 1067/25, 110 00  Praha 1 –Nové Město

© 2018 Arch Home Art ■  info@ArchHomeArt.com 

  • White Facebook Icon