Představení edice Glass Line

V rámci projektu Glass Line představujeme špičková díla uměleckých sklářů. V OD Kotva, Bibloo Concept Store, 4.p, představuje svoji tvorbu deset vybraných českých sklářů. Jsou mezi nimi renomovaní a světově uznávaní autoři i začínající progresivní mladí umělci. Výstava představuje díla různé velikosti, hodnoty, barevnosti i použitých technik.

Umělecké sklo. Fenomén, který se zrodil v naší zemi a následně pak pronikl do celého světa. Vytvořit sklářské dílo je něco jiného než namalovat obraz. Není to jen o talentu, ale také o fyzice, chemii, manuální zručnosti. Jde nejen o to, jak vytvořit tu správnou sklovinu, jak uchopit do ruky píšťalu, vytvořit formu, jak brousit, leštit … a speciální kapitolou je chlazení. Právě tato složitost má za následek, že na světě je mnohem méně špičkového skla, než špičkových obrazů, soch, fotografií … což jeho atraktivitu ještě podtrhuje.

Moderní doba s sebou přináší svěží interiéry, které jako by svou jednoduchostí, světlostí a kvalitou osvětlení byly stvořeny pro souznění se sklem. Postupě se utvrzujeme v tom, že umělecké sklo zdaleka není tak křehké, jak se o něm neprávem říká a že dokáže velmi snadno fungovat v každodenní realitě společně s námi našimi dětmi či mazlíčky.

#expozice #umění #sklo

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square