Vzdělávací komplex UTB ve Zlíně otevřen

March 21, 2018

AI - DESIGN, přední české architektonické studio dokon- čilo již třetí budovu ve Zlíně. Během dvou let 2015-2017 vyrostl v centru Zlína v ulici Štefánikova nový objekt Univerzity Tomáše Bati.

 

Autory projektu jsou světově uznávaná architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná a architekti Petr Vágner a Jura Bečička z ateliéru AI - DESIGN. V prosinci byl objekt slavnostně otevřen a od letního semestru 2018 je již plně využíván studenty Fakulty humanitních studií. Stejný ateliér navrhl ve Zlíně již dříve nedaleké Kongresové a Univerzitní centrum. 

"Při návrhu jsme byli dost ve svěrací kazajce. Museli jsme dodržet šířku i délku bloků, byli jsme limitování prostorem i výškou. Proto vznikly dva bloky kopírující okolní zástavbu, mezi něž jsme umístili vstupní část a aulu," uvedla v rozhovoru pro univerzitní časopis Universalia Eva Jiřičná. 

"Snažili jsme se univerzitní budovu uzpůsobit tak, aby co nejlépe vyhovovala studentům a zaměstnancům. S univerzitou v současné době ještě dolaďujeme poslední detaily, na stěny vybíráme panely, které by studenti a pedagogové mohli používat. Jde nám o to, aby interiéry fungovaly jak po estetické tak i po praktické stránce,"vysvětluje Petr Vágner.   

Novostavba Vzdělávacího komplexu UTB se skládá ze dvou identických traktů (křídel) o šesti nadzemních podlažích, vzájemně propojených přízemním vstupním objektem. V přízemí se nachází foyer s recepcí, velká posluchárna pro 240 osob a tři menší posluchárny pro 98, 70 a 72 osob. Zbývající plocha prvního nadzemního podlaží obsahuje učebny, pracovny, výstavní galerii, komunikační a technické místnosti. V dalších nadzemních podlažích je umístěno 13 seminárních učeben, 4 odborné zdravotnické učebny, 5 multimediálních jazykových učeben, počítačová učebna, kabinety pedagogů, kanceláře a zasedací místnosti. Nechybí specializované učebny pro výuku ošetřovatelství, dále multimediální učebny pro výuku jazyků a tlumočení, učebna pro hudební výchovu, a také Studentský klub. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Kanceláře Insight Home zařazeny do soutěže Kancelář roku 2017

March 22, 2018

1/4
Please reload

Nejnovější příspěvky

October 31, 2017

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

NECHTE SE INSPIROVAT

Art & Event Gallery Černá labuť

Na Poříčí 1067/25, 110 00  Praha 1 –Nové Město

© 2018 Arch Home Art ■  info@ArchHomeArt.com 

  • White Facebook Icon